Az alábbi példában meg fogom mutatni, hogy miért jó nekünk, ha egy válság jön, és miért éri meg rendszeresen, havonta elhelyezni befektetéseket.
Az alábbi példában a mindenki által ismert OTP Bank részvényeiből fogunk vásárolni. Az első vásárlásunk a válság előtt történik és minden évben ugyanakkor vásárolunk 1 millió Ft-ért, egészen máig, azaz 13 alkalommal. Az OTP jól tükrözi, hogy mi történt a válság idején és hogyan reagált erre a legtöbb részvény a világban.
Ha az első vásárláskor azaz 2007. január 10-én, 7.970 Ft-os árfolyamon vásároltunk volna 13 millió Forintért egyösszegben, akkor 1631,12 db. részvényt kaptunk volna, ami a mai 12.700 Ft-os árfolyammal 20.715.182 Ft-ot érne.
Ez persze nem olyan rossz üzlet, de nézzük meg, hogy ha ezt az összeget nem egyszerre, hanem évente fektettük volna be, vagyis évi 1 millió Ft-ot teszünk be 13 év alatt, az hogyan alakult volna.
Nos, remélem mindenki megnézte a fenti grafikont, mert az eredmény meghökkentő. Ugye fent írtuk, hogy ha ezt az elején egy összegbe fektettük volna be és a mai napig nem nyúltunk volna hozzá, akkor 20.715.182 Ft-ot érne, viszont ha évente, rendszeresen fektettük volna be az 1 millió Ft-ot most 31.586.714 Ft lenne a zsebünkben. Ez több mint 52% tiszta profit az egyösszegű befektetéshez képest.
Azt hiszem a számok magukért beszélnek és ajánlom mind vállalati legalizált magányvagyon megteremtéshez, mind privát megtakarítás céljából, hogy profi szakember segítségével építse tudatosan jövőjét!
A cikket Domokos Olivér vállalati specialista írta.
Forrsá: https://www.bet.hu/oldalak/ceg_adatlap/$security/OTP